Patyčių dėžutė

Apie

Programa „Kurk Lietuvai“ – pirmoji ir kol kas vienintelė profesinio tobulinimo ir gerosios užsienio praktikos pritaikymo programa Lietuvos viešajame sektoriuje, kuri nuo 2012 m. suteikia galimybę tarptautinės patirties turintiems profesionalams savo žiniomis ir idėjomis prisidėti prie strateginių Vyriausybės projektų ir modernios Lietuvos ateities kūrimo.
„Kurk Lietuvai“ projektų vadovės Kamila Gasinska ir Laura Varslauskaitė, pirmąją ir antrąją rotaciją atlikusios Švietimo, mokslo ir sporto ministerijoje nusprendė sukurti elektroninę „Patyčių dėžutę“, kurios pagalba galima greitai, paprastai ir anonimiškai pranešti apie pastebėtas patyčias mokykloje. Pirminė „Patyčių dėžutės“ versija buvo ištestuota 6 Lietuvos mokyklose. Tris mėnesius trukusio pilotinio tyrimo metu sulaukta net 90 pranešimų apie patyčias ir kitą netinkamą elgesį.
Pagrindiniai kūrėjų tikslai: suteikti galimybę kiekvienam vaikui, mokytojui ar tėvams/globėjams anonimiškai ir saugiai pranešti apie patiriamą ar pastebėtą smurtą, patyčias ir kuo greičiau suteikti reikiamą pagalbą patyčių dalyviams bei užkirsti kelią tolesnėms patyčioms.
Sėkmingai įvykdžius pilotinį projektą, Švietimo, mokslo ir sporto ministerija ir „Kurk Lietuvai“ nusprendė išplėsti projektą, sukurti patogesnę „Patyčių dėžutę“ ir pakviesti prie šios iniciatyvos prisijungti visas norinčias ir motyvuotas Lietuvos mokyklas.
Kurkime Lietuvai kartu!